Ruppert-Leroy BIO

Champagne Ruppert-Leroy sídlí v malém městečku Essoyes, kde oblast Champagne sousedí s neméně slavnou oblastí Francie, s burgundskem. Není tedy divu, že podloží je téměř identické jako ve slavné vesničce Chablis, kde převládá tzv. kimmeridžský vápenec. Tato složka půdy je charakteristická vysokým obsahem mořských naplavenin ve formě malých mušlí a zkamenělých korýšů, které je možné najít přímo na samotné vinici. 

 Vinařství produkuje necelých 15000 láhví ročně a vlastní celkem 4 hektary vinic, rozdělených na 3 parcely (Fosse-Grely, Les Cogneaux a Martin Fontaine). Od roku 2010 začíná pracovat bio-dynamicky a roku 2014 jsou všechny jeho vinice označeny tou nejvyšší známkou od certifikační agentury Demeter. Sběr hroznů probíhá ručně, lisování pomocí šlapání nohou, na přečerpání moštu je využita gravitace. 

Emmanuel a Benedicte Leroy vyrábějí pouze ročníková vína z jednotlivých vinic (single vineyard). Vinifikace probíhá převážně v nerezových tancích nebo malých dubových sudech. Již hotová champagne ponechávají bez dodání expedičního likéru (liquer de dosage), všechna tedy spadají do kategorie obsahu cukru jako brut nature – přírodní. Samotná vína jsou neuvěřitelně koncentrovaná a bohatá na aromatické látky.  

 PMP EXCLUSIVE spolupracuje výhradně těmi nejlepšími vinaři oblasti Champagne. Dlužno říci, že Champagne Ruppert-Leroy jistě paří mezi to nejzajímavější z nich!

6 položek celkem
PMP Champagne 158
1 390 Kč –10 %
1 251 Kč

Šampaňské zraje po dobu devíti měsíců, je hluboké a strukturované, připomíná světle červené Coteaux Champenois a nabízí příchutě dušených třešní, červeného pomeranče se skořicí...

Kód: 104
PMP Champagne 159
1 550 Kč

Šampaňské s tóny oxidace na nose, rebarbora, pepř a sladké koření na patře, to je dokonalá směs starých a mladých vín s dlouhým minerálním nádechem.

Kód: 93
PMP Champagne 155
1 799 Kč

Toto šampaňské vyzařuje nádherné napětí a pocit řízené energie. Na nose si všimnete náznaků černého pepře s citrusovými plody a broskví, sušenky a ořechy s jemnou dochutí.

Kód: 60
PMP Champagne 157
1 899 Kč

  Šampaňské zralé ve 2-8 let v demi-muidech, víno vykazuje lesní jahody a švestky, je hedvábné a precizní s dlouhou minerální dochutí.

Kód: 63
PMP Champagne 156
Tip
1 899 Kč

Šampaňské je skvěle vyvážené, ani příliš světlé ani příliš bohaté, s dubem velmi dobře integrovaným.

Kód: 62
PMP Champagne 160
1 899 Kč

Šampaňské je ovocné se smetanovou strukturou, zralými broskvemi a pikantní příchutí červeného pomeranče, dlouhá a komplexní dochuť.

Kód: 103