André Clouet CHALKY

Kód: 887
Neohodnoceno
1 499 Kč
Skladem

Toto šampaňské jako novinka z našeho nejpopulárnějšího vinařství André Clouet věnuje svou duši základní ingredienci Champagne a to křídě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Toto šampaňské jako novinka z našeho nejpopulárnějšího vinařství André Clouet věnuje svou duši základní ingredienci Champagne a to Křídě.

Jak je známo, křídové podloží v Champagne je tím prvním a nejhlavnějším významným elementem co tvoří šampaňské šampaňským.

Křída je nepostradatelnou ingrediencí terroiru v Champagne. Historie křídy v Champagne se datuje zpět do Jurské éry před 200 miliony lety, kdy byl celý region ještě pokryt mořem.

Ačkoliv je křída chudá na živiny, dokáže nahromadit teplo a vodu a obojí postupně uvolňuje ke kořenům vinné révy a tím jim dodává perfektní podmínky pro úspěšný růst. Rozložené mořské fosilie dodávají vínu mineralitu a lehkou salinitu.

Navíc křída dokáže víno ochránit i když už je zalahvováno - v hlubokých, tmavých křídových sklepech odpočívají láhve v klidu a ve  stálé teplotě, abyste si je pak mohli vychutnat v jejich největší síle a zralosti.

CHALKY je 100% Chardonnay z 1/3 z oblasti Montagne de Reims a ze 2/3 z proslulé oblasti zaměřené na Chardonnay Cote des Blancs.

Víno pochází převážně z ročníku 2013 a zrálo na vlastních kvasnicích minimálně 7 let. Dozáž se překvapivě pro dnešní dobu provádí ručně.

Víno je příjemně nazrálé s lehkou chlebovinkou a bílými květy ve vůni a na patře pak cítíme zralé citrusy a čerstvé pečivo.

Láhev je v prodeji v bílé dárkové krabici, která věnuje svou pozornost podloží křídy.

100% Chardonnay

Brut

Dozáž: 6g/l

Doplňkové parametry

Kategorie: André Clouet
Dozáž: Brut
Klasifikace: AOC
Objem láhve: 750ml
Ročník: Non Vintage
Typ Champagne: Blanc de Blancs
Výrobce: André Clouet