Pascal Doquet BIO

Pan a paní Doquet jsou velice milí a pracovití lidé. Jejich vína jsou velmi působivá, chutná a charakteristická pro oblast Champagne. Městečko Vertus se rozkládá na jihu Côte de Blanc a nachází se zde mnoho skvělých výrobců Champagne jako například Duval Leroy, Veuve Fourny nebo Larmandier-Bernier. Rodina vlastní dokonce 1.62 hektaru ve velmi známé vesnici Côtes de Blanc, a to v Les Mesnil sur Oger, odkud pochází i prestižní cuvée Clos du Mesnil (Krug). Vinařství bylo založeno teprve nedávno (1974) a od roku 1995 vína pěstuje, vinifikuje, lahvuje a s láskou prezentuje právě pan Pascal Doquet. Celá řada vín, které jsme mohli ochutnat, by se dala popsat jediným slovem: harmonie. Pascal Doquet nám při degustaci opět dokázal to, že jeho vína jsou perfektním obrazem nejen půdy na které tak usilovně pracuje, ale i jeho ušlechtilé osobnosti.

 Etikety jsou jemné s detailními popisky místa původu, odrůdového složení, dosage g/l, nechybí i přesné datum, kdy bylo víno zbaveno kvasinek, na kterých leží často déle než 4 roky. Velmi příjemný fakt je i to, že u většiny vín si můžete zvolit mezi dozáží brut (7g/litr) a extra-brut (3g/litr). Všechna vína jsou zbavena agresivní jablečné kyseliny, a tak si snadno najdou místo i u milovníků Champagne, jež jsou postavena na odrůdách Pinot Noir a Meunier.

Cena

16493390
116493390

Dozáž

Klasifikace

Objem Láhve

Ročník

Typ Champagne

Výrobce

Položek k zobrazení: 6
PMP Champagne 137
1 649 Kč

V láhvi Arpége je značný poměr rezervního vína. konzervované ve smaltovaných tancích, aby byla zachována svěžest. Je plné a expresivní.

Kód: 120
PMP Champagne 136
1 750 Kč

Jemná vůně s aroma růžových okvětních listů, divokých lesních jahod a dotekem citrusů. Čerstvá a svěží chuť s hedvábnými malinovými tóny a dlouhým, plným a dobře vyváženým závěrem.

Kód: 56
PMP Champagne 138
2 149 Kč

Působivé šampaňské s vůní zázvoru, anýzu, kůry a santalového dřeva a zdůrazňuje kořenité vlastnosti.

Kód: 92
PMP Champagne 141
2 150 Kč

Toto Blanc de Blancs zrálo na kvasnicích 9 let. Nos je elegantní a bohatý s tóny mandlí, sušeného ovoce, citrusových plodů, vanilky a másla. Chuť je bohatá a strukturovaná s...

Kód: 261
PMP Champagne 139
2 799 Kč

  Šampaňské stárlo deset let na kalech. Jedná se o šampaňské s plným tělem s bohatou krémovou chutí.

Kód: 148_E4623D
Pascal Doquet Le Mesnil sur Oger 2009 Grand Cru Kód: 596
6 položek celkem