Emmanuel Brochet BIO

Když se setkáte s Emmanuelem, rychle si uvědomíte, že si vybral správnou cestu. Emmanuel je vášnivým mužem pro své řemeslo. V roce 1997 se stal pěstitelem první generace šampaňského.

Emmanuelovi vinice se nacházejí v malé vesnici Villers-Aux-Noeux v Montagne de Reims na místě „Le Mont Benoit“. Jedna vinice o rozloze 2,5 ha je osázena Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier a nachází se na svahu rozděleném na dvě části; na horní úrovni byla nejstarší vinná réva vysazena v roce 1962, na spodní úrovni nejmladší v roce 1984.

Emmanuelův přístup je řemeslný ve vinicích a ve sklepě, veškerou práci provádí on a téměř výhradně ručně. V roce 2011 bylo vinařství certifikováno jako ekologické, ačkoli Emmanuel posledních 10 let hospodařil bez jakýchkoli chemikálií. Jak říká, hlavním cílem je, aby rostlina našla rovnováhu, aniž by ji zdůrazňovala.

Ve sklepě používá tradiční vertikální lis. Umožňuje mu to s přesností lisovat přesné dávky. Vybírá se pouze cuveé, která fermentují přirozeně v barriqu. Po skončení malolaktické fermentace se přidá malé množství SO2.

V posledních několika letech dokázal Emmanuel vybrat své vlastní kvasinky, aby úspěšně zahájil druhou fermentaci. Všechna vína jsou Extra-Brut a produkce se pohybuje kolem 7 000 až 8 000 lahví. Jeho hlavní cuvee s názvem Le Mont Benoit Extra Brut je souborem 2 ročníků. Jeho vína jsou opravdu čistá, přesná a vykazují minerálnost v kombinaci se zralostí a velkým potěšením.

Cena

18902790
118902790

Dozáž

Klasifikace

Objem Láhve

Ročník

Typ Champagne

Výrobce

Položek k zobrazení: 2
PMP Champagne 086
1 890 Kč

Víno pochází z vinice klasifikované jako Premier Cru. 30% vína pochází z ročníku 2018 a zbytek jsou rezervní vína. Šampaňské je plnějšího těla s intenzívní a bohatou dochutí. V...

Kód: 778
PMP Champagne 089
2 790 Kč

Meunier s nádherným růžovým odstínem a s intenzívním citrusovým aroma s tóny červených bobulí.

Kód: 755
2 položek celkem