Ernest Remy Oxymore Millésime 2011 Grand Cru

Kód: 904
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Ernest Remy
2 690 Kč
Skladem

Šampaňské Oxymore je cuvée Grand Cru, které v sobě kombinuje intenzitu Pinot Noir a svěžest Chardonnay. Hrozny Pinot Noir pocházejí z vinic, jejichž stáří je minimálně 40 let a Chardonnay z nejlepších vinic v oblasti Mailly, které vybrali k pěstování této odrůdy. Sběr hroznů probíhal ručně.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šampaňské Oxymore je cuvée Grand Cru, které v sobě kombinuje intenzitu Pinot Noir a svěžest Chardonnay. Hrozny Pinot Noir pocházejí z vinic, jejichž stáří je minimálně 40 let a Chardonnay z nejlepších vinic v oblasti Mailly, které vybrali k pěstování této odrůdy. Sběr hroznů probíhal ručně.

Prvotní fermentaci následovala malolaktická fermentace, přičemž obě probíhaly ve starých burgundských sudech. Prvních 8 měsíců zraje víno na kalech bez jakéhokoli míchání, aby nebylo víno až příliš plné. Víno poté zraje 10 let v lahvích s tzv "bague carrée", tedy v lahvícch s hranatým okrajem, u který se tradičně používají přírodní korky. Díky tomuto uzavření se po 4 letech začínají naplno projevovat empyreumatická aromata, převážně toasty a kořeněné tóny.

Ve vůni můžeme cítit zralé tóny nugátu, lískového oříšku a kávy a v chuti poté křupavost kandovaného ovoce společně s kávou a pralinkami. Vše je přitom krásně čisté, jemné a krémové.

57% Pinot Noir, 43% Chardonnay

Lahev je balena v dárkové krabici.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ernest Remy
Dozáž: Brut Nature
Klasifikace: Grand Cru
Ročník: Millésime
Typ Champagne: Cuvée