André Clouet Dream Vintage 2005

Kód: 106
Tip
Neohodnoceno
Značka: André Clouet
1 799 Kč
Skladem

Toto šampaňské se vyznačuje krásnou zlatou barvou a nabízí nádhernou vůni jablek a pošírované hrušky spolu s máslovou brioškou, bílými květinami, slanými minerály a nádechem lískových ořechů. Na patře je opulentní, přesné a krásně vyvážené s kombinací kyselosti a minerality, která přetrvává až do konce. Zatímco toto fantastické šampaňské dnes pozoruhodně dobře pije, může ležet i další desetiletí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Toto šampaňské se vyznačuje krásnou zlatou barvou a nabízí nádhernou vůni jablek a pošírované hrušky spolu s máslovou brioškou, bílými květinami, slanými minerály a nádechem lískových ořechů. Na patře je opulentní, přesné a krásně vyvážené s kombinací kyselosti a minerality, která přetrvává až do konce. Zatímco toto fantastické šampaňské dnes pozoruhodně dobře pije, může ležet i další desetiletí.

100% Chardonnay

Dozáž: 5g/l

Doplňkové parametry

Kategorie: André Clouet
Dozáž: Brut
Klasifikace: Grand Cru
Objem láhve: 750ml
Ročník: Millésime
Typ Champagne: Blanc de Blancs
Výrobce: André Clouet

Toto unikátní vinařství leží v městečku Bouzy, kde odrůda Pinot noir dokazuje, že tady je její pravý domov. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří mezi nejlépe situované vesnice s označením Grand Cru.

 

Vinařství bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes.

 

Hlavní enolog je velmi přátelský a energický Jean-François Clouet, který celé vinařství modernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Vína jsou zde vyráběna téměř výhradně z odrůdy Pinot noir a mají velmi klasický a elegantní styl. Jsou obrazem půdy, ze které se každoročně rodí a téměř dokonalá adjustáž jim dodává na majestátnosti.