André Clouet Rosé Spiritum 96

Kód: 3703
Tip
Neohodnoceno
Značka: André Clouet
1 750 Kč
Skladem

Spiritum je kouzelná show pro smysly, s likérem jako hůlkou, která jiskří tato alchymie, spojující svěžest růžové víno s esencí jednoho z největší ročníky minulého století.

Detailní informace

Detailní popis produktu

” Růžová vína si většinou vychutnáváme ještě mladá a svěží, ale já jsem hledal onu komplexnost a plnost, kterou výjimečná vína získávají až po velmi dlouhém zrání. Nechtěl jsem nabízet růžové víno, které je jen dobře odleželé... Chtěl jsem spojit svěžest a mládí růžového vína s esencí velkého Vintage. Klíčovým prvkem při dosažení tohoto výkonu byl likér! “

100% Pinot noir

Dozáž: 7,1g/l

Spiritum je kouzelná show pro smysly, s likérem jako hůlkou, která jiskří tato alchymie, spojující svěžest růžové víno s esencí jednoho z největší ročníky minulého století.

Obsahuje 3% červeného vína z ročníku 1996.

Doplňkové parametry

Kategorie: André Clouet
Dozáž: Brut
Klasifikace: AOC
Objem láhve: 750ml
Ročník: Non Vintage
Typ Champagne: Rosé
Výrobce: André Clouet

Toto unikátní vinařství leží v městečku Bouzy, kde odrůda Pinot noir dokazuje, že tady je její pravý domov. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří mezi nejlépe situované vesnice s označením Grand Cru.

 

Vinařství bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes.

 

Hlavní enolog je velmi přátelský a energický Jean-François Clouet, který celé vinařství modernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Vína jsou zde vyráběna téměř výhradně z odrůdy Pinot noir a mají velmi klasický a elegantní styl. Jsou obrazem půdy, ze které se každoročně rodí a téměř dokonalá adjustáž jim dodává na majestátnosti.