André Clouet Dream Vintage 2008

Kód: 27
Neohodnoceno
3 099 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Chardonnay, které tvoří toto šampaňské, bylo pěstováno na jílovité a vápencové půdě, než bylo sklizeno ručně. Legendární ročník 2008 oplývá neobyčejnou noblesou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chardonnay, které tvoří toto šampaňské, bylo pěstováno na jílovité a vápencové půdě, než bylo sklizeno ručně. Vinařství upřednostňuje alkoholové a jablečno-mléčné kvašení v ocelových kádích. Víno pak na svých kalech zrálo čtyři roky. Při ochutnávání rozvine jemnou rovnováhu vyznačenou aromatickou svěžestí a plným chuťovým nádechem. Na nose tedy najdeme tóny bílého ovoce, citrusových plodů a minerálů, zatímco chuť je velkorysá a vyznačuje se extrémně jemnými bublinkami. Víno je již příjemně nazrálé a ve sklence je opravdu cítit výjimečnost tohoto ročníku.

100% Chardonnay

Doplňkové parametry

Kategorie: André Clouet
Hmotnost: 1.2 kg
Typ Champagne: Blanc de Blancs
Klasifikace: Grand Cru
Ročník: Millésime
Dozáž: Brut
Objem láhve: 750ml
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Toto unikátní vinařství leží v městečku Bouzy, kde odrůda Pinot noir dokazuje, že tady je její pravý domov. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří mezi nejlépe situované vesnice s označením Grand Cru.

 

Vinařství bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes.

 

Hlavní enolog je velmi přátelský a energický Jean-François Clouet, který celé vinařství modernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Vína jsou zde vyráběna téměř výhradně z odrůdy Pinot noir a mají velmi klasický a elegantní styl. Jsou obrazem půdy, ze které se každoročně rodí a téměř dokonalá adjustáž jim dodává na majestátnosti.