Marie-Nöelle Ledru

Marie-Nöelle Ledru

Tento unikátní a velmi malý vinařský dům se řadí mezi velmi vážené a respektované ikony a sama Marie- Nöelle je považována za legendární producentku oblasti Champagne.
Pokud máte to štěstí se s touto šarmantní dámou setkat, je to většinou v dalekém Japonsku, kde je po jijich vínech veliká poptávka, nebo na degustacích uskupení vinařů kolem prezidenta asociace biologických vinařů oblasti Champagne Vincenta Lavala, tedy Terres et Vins de Champagne. Ta se ale koná jen jednou za rok.

 

Marie-Nöelle Ledru produkuje velmi čistá a lahodná vína převážně z odrůdy Pinot noir, doplněná o malý podíl Chardonnay. I přes vlastnictví relativně velkého počtu vinic okolo městečka Ambonnay, kde má vinařství své sídlo, její roční produkce zpravidla nepřesahuje deset tisíc láhví. A kam že putuje zbytek hroznů vypěstovaných touto vinařkou? Do slavných domů Champagne Pol Roger a Deutz.

 

Po vůbec první uskutečněné obchodní schůzce s touto dámou činila alokace pro Českou republiku celé čtyři kartony, tedy smutných 24 láhví. Tři roky na to nám ale Marie-Nöelle začala opravdu věřit. PMP EXCLUSIVE je hrdá na to, že pro Českou republiku získala alokaci téměř 10% její celkové produkce!

Vybraná kategorie je prázdná
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím