Benoit Lahaye

Rodina Lahaye sídlí ve slavné vesnici Bouzy v subregionu Montagne de Reims. Vyrábí vína již od třicátých let minulého století. Vinařství vlastní 4,5 hektaru vinic (průměrného stáří 25 – 30 let) situovaných v Bouzy, Ambonnay a Tauxières, které jsou osázené výhradně odrůdou Pinot Noir.

 

Roku 2003 se Benoît Lahaye rozhodl konvertovat všechny své vinice na « Organic Agriculture ». Ty byly roku 2007 certifikovány značkou ECOCERT, jednou z největších certifikačních organizací na světě zaměřující se na organické zemědělské produkty. Od počátku roku 2008 nastala další změna a vinařství začíná pracovat biodynamicky. Vinice jsou orány výhradně koňmi a osly, pro boj s nákazami révy Benoît Lahaye používá bylinné infuze, fermentované extrakty z rostlin a esenciální oleje. 

 

Pro tohoto výjimečného vinaře je zcela příznačné, že všechna produkovaná vína spadají do kategorie Extra-Brut nebo Brut nature. Přes 90% vín se vinifikuje v malých dubových sudech, z nichž cca 1/3 pochází ze slavného vinařství Château d´Yquem v Sauternes. Benoît Lahaye je dokonce zapsán na listině čekatelů, která umožňuje nákup použitých sudů z Domaine de la Romanée Conti. První sérii sudů z tohoto legendárního vinařství zakoupí již pro ročník 2014!

 

Champagne Benoît Lahaye je známá po celém světě, především pak ve Francii pro svůj velmi osobitý styl a skvělé gastronomické využití. Celková produkce čítá pouze 38 000 lahví ročně! Jsme tedy hrdí, že díky získané exkluzivitě dokážeme tato jedinečná vína přinést českým zákazníkům.

 

Benoît a Valerie Lahaye jsou též dobří přátelé Anselma Selosse, který je v Champagne považován za absolutní špičku. Milým překvapením a potvrzením skvělé kvality Champagne Benoît Lahaye byla jejich společná degustace. Ta nás přesvědčila, že našim zákazníkům nabízíme to nejlepší z regionu Champagne!

 

1420
3410
Štítky
Načítám, prosím vydržte...