Neohodnoceno

André Clouet CHALKY

Tato novinka z našeho nejpopulárnějšího vinařství André Clouet věnuje svou duši základní ingredienci Champagne a to Křídě

Skladem
Kód: 887
1 499 Kč
Kategorie: André Clouet
Dozáž: Brut
Klasifikace: AOC
Objem Láhve: 750 ml
Ročník: Non Vintage
Typ Champagne: Blanc de Blancs
Výrobce: André Clouet

100% Chardonnay

Brut

Dozáž: 6g/l

Tato novinka z našeho nejpopulárnějšího vinařství André Clouet věnuje svou duši základní ingredienci Champagne a to Křídě.

Jak je známo, křídové podloží v Champagne je tím prvním a nejhlavnějším významným elementem co tvoří šampaňské šampaňským.

Křída je nepostradatelnou ingrediencí terroiru v Champagne. Historie křídy v Champagne se datuje zpět do Jurské éry před 200 miliony lety, kdy byl celý region ještě pokryt mořem.

Ačkoliv je křída chudá na živiny, dokáže nahromadit teplo a vodu a obojí postupně uvolňuje ke kořenům vinné révy a tím jim dodává perfektní podmínky pro úspěšný růst. Rozložené mořské fosilie dodávají vínu mineralitu a lehkou salinitu.

Navíc křída dokáže víno ochránit i když už je zalahvováno - v hlubokých, tmavých křídových sklepech odpočívají láhve v klidu a ve  stálé teplotě, abyste si je pak mohli vychutnat v jejich největší síle a zralosti.

CHALKY je 100% Chardonnay z 1/3 z oblasti Montagne de Reims a ze 2/3 z proslulé oblasti zaměřené na Chardonnay Cote des Blancs.

Víno pochází převážně z ročníku 2013 a zrálo na vlastních kvasnicích minimálně 7 let. Dozáž se překvapivě pro dnešní dobu provádí ručně.

Víno je příjemně nazrálé s lehkou chlebovinkou a bílými květy ve vůni a na patře pak cítíme zralé citrusy a čerstvé pečivo.

Láhev je v prodeji v bílé dárkové krabici, která věnuje svou pozornost podloží křídy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení